هشدار دادن تابستان پردازنده اردیبهشت آمازون

هشدار دادن: تابستان پردازنده اردیبهشت آمازون سریال Qualcomm tekken 7 oneplus

قرارداد منعقدشده در وقت علی کفاشیان به قدری محکم است که عملا هیچ اجازه‌ای به فدراسیون نمی‌دهد که جهت کار اقتصادی و درآمدزایی بیشتر، کار تجاری بدون هماهنگی و موا

٣٠ میلیارد تومان پرید؟

٣٠ میلیارد تومان پرید؟

عبارات مهم : پروژه

قرارداد منعقدشده در وقت علی کفاشیان به قدری محکم است که عملا هیچ اجازه ای به فدراسیون نمی دهد که جهت کار اقتصادی و درآمدزایی بیشتر، کار تجاری بدون هماهنگی و موافقت شرکت فناپ داشته باشد.

به گزارش شهروند ؛«قرارداد بلندمدت و سفت و سخت فدراسیون فوتبال با شرکت فناپ جهت اسپانسرینگ تیم های ملی ، عملا پروژه درآمد ٣٠ میلیارد تومانی شرکت اقتصادی جهت سال فوتبالی مهم پیش رو را با شکستی بزرگ روبه رو کرده هست. از آن جایی که تیم ملی فوتبال در امسال در دو آوردگاه مهم چون جام جهانی و جام ملت های آسیا باید به میدان برود، مسئولان فدراسیون فوتبال از چند ماه قبل برنامه ریزی مهمی داشتند تا بتوانند درآمدی قابل توجه را با همکاری با اسپانسرها نصیب فوتبال و پول به دست آمده را خرج توسعه فوتبال و آماده سازی بهتر تیم های ملی کنند، ولی مثل این که این اتفاق عملی نشده هست. در این گزارش ابهامات مربوط به عملی نشدن پروژه مالی مورد نظر را بررسی کرده ایم.

اطلاعیه فدراسیون جهت درآمدزایی ٣٠ میلیارد تومانی

٣٠ میلیارد تومان پرید؟

سایت رسمی فدراسیون فوتبال در تاریخ ١٩ آذرماه ١٣٩٦ خبر از تصمیم این مجموعه در جهت فروش بسته تجاری تیم ملی جهت اسپانسرینگ در مسیر جام جهانی و جام ملت های آسیا داد. مسئولان فدراسیون در این اطلاعیه به صورت رسمی اعلام کردند حق اسپانسرینگ تیم ملی در دو تورنمنت مورد اشاره را به قیمت ٣٠ میلیارد تومان واگذار خواهند کرد. براساس این تصمیم بازیکنان و مربیان تیم ملی جهت اهداف تبلیغاتی حامی مالی تازه تیم ملی در اختیار طرف قرارداد فدراسیون فوتبال قرار خواهند گرفت و همکاری دو جانبه به همین ترتیب انجام خواهد شد. فدراسیونی ها همچنین برنامه ریزی مفصلی جهت عنوان کپی رایت و درآمد های اختصاصی دیگر در دستور کار خود قرار داده بودند که تمامی این پروژه ها و برنامه ریزی ها به علت قرارداد فدراسیون با شرکت فناپ با شکست رو به رو شد و اجرایی نشد.

ماجرای قرارداد یک طرفه با فناپ

در وقت ریاست علی کفاشیان در فدراسیون فوتبال، انحصار کامل تبلیغاتی تیم های ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران با قراردادی بلندمدت (تا آخر جام ملت های آسیا ٢٠١٩) در اختیار شرکت فناپ قرار داده شد و این شرکت با راه اندازی یک سامانه هواداری جهت تیم ملی (٩٠٩٠) کار خود را جهت درآمدزایی شروع کرد. با وجود این که تاکنون اطلاع رسانی دقیقی راجع به جزییات این قرارداد رسانه ای نشده هست، ولی از همان ابتدا قرار شد شرکت فناپ حداقل جهت هر سال نزدیک به ١٤ میلیارد تومان پرداختی به فدراسیون فوتبال داشته باشد. در آن مقطع البته با در نظرگرفتن این که هیچ شرکت یا اسپانسری تمایلی جهت همکاری با فدراسیون فوتبال نداشت، این قرارداد یک اتفاق خوب جهت فدراسیون فوتبال بود. منتهی حالا با شرایطی که تیم ملی کسب کرده و شدید تر شدن پرسشها اقتصادی، مدیران فوتبال کشور به خوبی متوجه شده است اند که انحصار تبلیغاتی مربوط به تیم ملی را خیلی ارزان در اختیار شرکت فناپ قرار داده اند.

قرارداد منعقدشده در وقت علی کفاشیان به قدری محکم است که عملا هیچ اجازه‌ای به فدراسیون نمی‌دهد که جهت کار اقتصادی و درآمدزایی بیشتر، کار تجاری بدون هماهنگی و موا

تصمیم جهت فسخ یک طرفه اجرایی نشد

نکته جالب توجه دیگر این جاست که از محل درآمد این شرکت از سامانه هواداری مربوط به تیم ملی پول قابل توجهی هم به فناپ می رسد و تلاش مدیران فدراسیون جهت اوج بردن سهم تیم های ملی از درآمدهای حاصله هم بی نتیجه مانده هست. مدیریت اقتصادی فدراسیون فوتبال البته از یک سال قبل رسما تمامی جوانب جهت فسخ یک طرفه قرارداد خود با شرکت فناپ را مورد بررسی قرار داد و مذاکرات و نامه نگاری های زیادی هم جهت اجرایی شدن این عنوان انجام شد، ولی قرارداد منعقدشده در وقت علی کفاشیان به قدری محکم است که عملا هیچ اجازه ای به فدراسیون نمی دهد که جهت کار اقتصادی و درآمدزایی بیشتر، کار تجاری بدون هماهنگی و موافقت شرکت فناپ داشته باشد.

وکیل فدراسیون: قرارداد با فناپ ترکمانچای هست، فسخ یک طرفه تبعات سنگینی دارد

صفی الله فغان پور، وکیل حقوقی فدراسیون فوتبال راجع به علت فسخ نشدن قرارداد مورد اشاره هم توضیحات جالبی به روزنامه شهروند می دهد و می گوید: «ما مدت ها روی این قرارداد کاملا ترکمانچای کار کردیم. فسخ یک طرفه یکی از راهکارها بود تا بتوانیم با شرکت های دیگر قرارداد اسپانسرینگ ببندیم.

٣٠ میلیارد تومان پرید؟

ولی مفاد قرارداد منعقدشده به قدری یک طرفه و محکم به سود اسپانسر است که فسخ یک طرفه تبعات حقیقی و جرایم مالی سنگینی روی دست فدراسیون فوتبال و تیم های ملی باقی خواهد گذاشت و به همین ترتیب نتوانستیم قرارداد را فسخ کنیم. پروژه فدراسیون جهت عقد قرارداد با اسپانسرهای دیگر هم به علت مخالفتی که فناپ با این قضیه خواهد داشت، عملا شدنی نیست. به این ترتیب همه چیز به فناپ بستگی دارد که با کار و تلاش زیاد بتواند پول بیشتری از سامانه هواداری دربیاورد و به فدراسیون بدهد. در غیر این صورت، آنها در حد همان کف مبلغ که در قرارداد به آن اشاره شده است به فوتبال پرداختی خواهند داشت. از قِبل این قراردادهای یک جانبه چیزی نصیب ما نمی شود و مردها با این قراردادها کار خود را می کنند. در قرارداد با فناپ ما متعهد به ١٨ آیتم شدیم و در عوض فناپ به یک آیتم تعهد دارد! سامانه هواداری ٩٠٩٠ براساس این قرارداد، از حمایت های مردمی، فدراسیون فوتبال را به سود می رساند و از طرفی بخش هنگفتی از مبالغ را هم جهت خودش برمی دارد.»

درآمدزایی در آستانه جام جهانی و جام ملت های آسیا در بلاتکلیفی

قرارداد منعقدشده در وقت علی کفاشیان به قدری محکم است که عملا هیچ اجازه‌ای به فدراسیون نمی‌دهد که جهت کار اقتصادی و درآمدزایی بیشتر، کار تجاری بدون هماهنگی و موا

مدیران فدراسیون فوتبال البته در سال های اخیر به خوبی نشان داده اند که استاد بستن قراردادهای بد با اسپانسرهای متفاوت هستند. عنوان قرارداد یک طرفه با فناپ و دادن حق انحصار تبلیغات تیم های ملی به این شرکت اشتباهی بود که در دوره مدیریت علی کفاشیان رخ داد و حالا دست فدراسیون فوتبال کشور عزیزمان ایران را جهت درآمدزایی حداقل ٣٠ میلیاردی در سال تازه بسته هست. مدیران ارشد فدراسیون هم البته در ماه های اخیر راجع به پروژه های خود جهت درآمدزایی از حضور تیم ملی در جام جهانی دیگر حرفی نزده اند و مشخص نیست درنهایت چه تصمیمی اتخاذ خواهد شد.

مدیریت فدراسیون میل به زیادی به فسخ قرارداد خود با شرکت فناپ دارد ولی همان طور که اشاره شد اجرای چنین تصمیمی خسارت های جدی به فوتبال کشور عزیزمان ایران وارد خواهد کرد. از طرفی آنها نمی توانند به این وقت مناسب جهت درآمدزایی بی توجه باشند و نمی خواهند آن را از دست بدهند. به نظر می رسد در هفته های آینده خبرهای مهمی اطراف پرسشها اقتصادی فدراسیون در رسانه ها و محافل ورزشی مطرح شود.»

٣٠ میلیارد تومان پرید؟

واژه های کلیدی: پروژه | فوتبال | اقتصادی | فوتبالی | قرارداد | درآمدزایی | فدراسیون فوتبال | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz